Switzerland: Challenge League
17:00 Servette Geneve FC ? - ? Le Mont 24/08 17:00
Sweden: Svenska Cupen - Qualification
18:00 Taby ? - ? Dalkurd 24/08 18:00
18:00 Vasteras SK ? - ? Norrkoping 24/08 18:00
17:30 Upsala ? - ? Hammarby 24/08 17:30
17:00 Arameisk-Syrianska ? - ? Assyriska FF 24/08 17:00
17:00 Brommapojkarna ? - ? Frej 24/08 17:00
17:00 Enskede ? - ? Sirius 24/08 17:00
17:00 Osters ? - ? GAIS 24/08 17:00
17:00 Sandvikens ? - ? Atvidabergs 24/08 17:00
17:00 Smedby ? - ? Djurgarden 24/08 17:00
17:00 Soderhamns ? - ? Gefle 24/08 17:00
17:00 Utsiktens ? - ? Falkenbergs 24/08 17:00
17:00 Vanersborgs FK ? - ? Jonkopings 24/08 17:00
17:00 Vaxjo BK ? - ? Hacken 24/08 17:00
16:30 Karlstad ? - ? Orebro 24/08 16:30
16:30 Onsala ? - ? Angelholms 24/08 16:30
16:15 Lidkopings FK ? - ? Trelleborgs 24/08 16:15
16:00 Gnosjo ? - ? Helsingborg 24/08 16:00
16:00 Nykopings ? - ? AFC United 24/08 16:00
16:00 Torslanda ? - ? Varnamo 24/08 16:00
16:00 Ytterhogdals ? - ? Syrianska 24/08 16:00
16:00 IFK Lulea ? - ? AIK 24/08 16:00
Postp. Oskarshamns ? - ? Goteborg 24/08 16:00
16:00 Viken ? - ? Degerfors 24/08 16:00
16:00 Grebbestads ? - ? Kalmar 24/08 16:00
South America: Copa Sudamericana
65' Blooming (Bol) 0 - 2 Junior (Col) 24/08 00:45
South Africa: Premier League
17:30 Bloem Celtic ? - ? Maritzburg Utd 24/08 17:30
17:30 Orlando Pirates ? - ? Golden Arrows 24/08 17:30
17:30 Platinum Stars ? - ? Supersport Utd 24/08 17:30
Slovakia: Slovak Cup
15:00 Simonovany ? - ? I. Bratislava 24/08 15:00
Slovakia: 2. Liga - West
16:00 Nitra ? - ? Svaty Jur 24/08 16:00
14:30 MSK Martin ? - ? B. Bystrica 24/08 14:30
14:30 Nove Mesto ? - ? Trnava B 24/08 14:30
14:30 Sered ? - ? Skalica 24/08 14:30
14:30 Slovan Bratislava B ? - ? Samorin 24/08 14:30
14:30 Zilina B ? - ? Pohronie 24/08 14:30
Singapore: Singapore Cup
11:45 Ceres ? - ? Tampines 24/08 11:45
Russia: Russian Cup - Qualification
16:00 Chernomorets Novorossijsk ? - ? F. Voronezh 24/08 16:00
16:00 Energomash Belgorod ? - ? Kuban 24/08 16:00
15:30 Smolensk ? - ? Shinnik Yaroslavl 24/08 15:30
15:00 Dolgoprudny ? - ? Tosno 24/08 15:00
15:00 Kaluga ? - ? FC Tambov 24/08 15:00
15:00 Tekstilshtik ? - ? FK Chimki Moskovska oblast 24/08 15:00
15:00 Ulyanovsk ? - ? Saratov 24/08 15:00
14:00 T. Moscow ? - ? M. Saransk 24/08 14:00
13:30 Biolog ? - ? Spartak Nalchik 24/08 13:30
13:00 Chelyabinsk ? - ? Neftekhimik 24/08 13:00
13:00 Legion Dynamo ? - ? Volgar-Astrakhan 24/08 13:00
15' Dynamo Barnaul 0 - 1 Yenisey 24/08 11:30
65' Chita 1 - 0 Luch Energiya 24/08 09:00
65' Tyumen 0 - 1 Sibir 24/08 08:00
65' Sakhalin 1 - 2 SKA Khabarovsk 24/08 07:00
Portugal: Segunda Liga
17:00 Famalicao ? - ? Sporting B 24/08 17:00
16:30 Covilha ? - ? Braga B 24/08 16:30
16:00 FC Porto B ? - ? Olhanense 24/08 16:00
16:00 Gil Vicente ? - ? Academico Viseu 24/08 16:00
16:00 Vizela ? - ? Benfica B 24/08 16:00
15:00 Academica ? - ? Portimonense 24/08 15:00
14:30 U. Madeira ? - ? Penafiel 24/08 14:30
Poland: Polish Cup
16:00 Piast Gliwice ? - ? Lechia Gdansk 24/08 16:00
Poland: Iii Liga - Group I
17:00 Swit ? - ? Legia II 24/08 17:00
16:00 Ostroda ? - ? Ursus Warszawa 24/08 16:00
16:00 Pelikan ? - ? LKS Lodz 24/08 16:00
15:00 Elk ? - ? Mazowiecki 24/08 15:00
15:00 Huragan Moraq ? - ? Jagiellonia II 24/08 15:00
15:00 Motor Lubawa ? - ? Tomaszow Mazowiecki 24/08 15:00
15:00 Nowe Miasto Lubawskie ? - ? Huragan Wolomin 24/08 15:00
15:00 Sokol Aleksandrow Lodz ? - ? LKS Lomza 24/08 15:00
15:00 Widzew Lodz ? - ? Concordia Elblag 24/08 15:00
Poland: Division 1
17:00 Pogon Siedlce ? - ? Kluczbork 24/08 17:00
17:00 Pruszkow ? - ? Olsztyn 24/08 17:00
17:00 Tychy ? - ? Ol. Grudziadz 24/08 17:00
17:00 Wisla Pulawy ? - ? Chrobry Glogow 24/08 17:00
16:00 Legnica ? - ? Suwalki 24/08 16:00
16:00 Podbeskidzie ? - ? Chojniczanka 24/08 16:00
16:00 Sandecja Nowy S. ? - ? Gornik Z. 24/08 16:00
15:30 GKS Katowice ? - ? Zaglebie Sosnowiec 24/08 15:30
Peru: Primera Division - Liguilla
18:15 U. San Martin ? - ? Ayacucho 24/08 18:15
Norway: Obos-Ligaen
17:00 Bryne ? - ? Levanger 24/08 17:00
17:00 Fredrikstad ? - ? Asane 24/08 17:00
17:00 Ranheim ? - ? Sandnes 24/08 17:00
16:00 Jerv ? - ? Ull/Kisa 24/08 16:00
16:00 Kristiansund ? - ? Kongsvinger 24/08 16:00
16:00 Strommen ? - ? K. Oslo 24/08 16:00
North & Central America: Concacaf Champions League
65' Pachuca 2 - 0 Insee Police 24/08 02:00
65' Vancouver Whitecaps 3 - 0 Sporting Kansas City 24/08 02:00
65' Alianza FC 1 - 1 Antigua 24/08 00:00
Netherlands: Knvb Beker
18:00 Barendrecht ? - ? SV Juliana 24/08 18:00
18:00 Hercules ? - ? ASWH 24/08 18:00
18:00 Huizen ? - ? Westlandia 24/08 18:00
18:00 Jodan Boys ? - ? SVZW Wierden 24/08 18:00
18:00 ONS Sneek ? - ? De Dijk 24/08 18:00
18:00 RKSV UDI ? - ? Rijnsburgse 24/08 18:00
18:00 Rosmalen ? - ? VV Groningen 24/08 18:00
17:45 HBS ? - ? Achilles Veen 24/08 17:45
17:45 HV & CV Quick ? - ? EVV 24/08 17:45
17:30 Ermelo ? - ? AZSV 24/08 17:30
17:30 Halsteren ? - ? Capelle 24/08 17:30
17:30 UNA ? - ? ODIN '59 24/08 17:30
17:30 VV Schaesberg ? - ? Hsc 21 24/08 17:30
16:00 AFC ? - ? Kozakken Boys 24/08 16:00
16:00 AFC 34 ? - ? Rijnvogels 24/08 16:00
16:00 Dongen ? - ? Oostzaan 24/08 16:00
16:00 KVV Quick 20 ? - ? JVC '31 Cuijk 24/08 16:00
16:00 Magreb ? - ? Harkemase Boys 24/08 16:00
16:00 Scheveningen ? - ? GVVV 24/08 16:00
16:00 VVSB ? - ? USV Hercules 24/08 16:00
Mexico: Copa Mexico - Apertura
65' Cruz Azul 3 - 1 Leones Negros 24/08 02:00
65' Club Leon 1 - 3 Atlante 24/08 00:00
65' Puebla 1 - 1 Queretaro 24/08 00:00
65' Toluca 2 - 0 Lobos BUAP 24/08 00:00
Lithuania: A Lyga
16:30 Zalgiris ? - ? Stumbras 24/08 16:30
15:10 Atlantas ? - ? Suduva 24/08 15:10
Latvia: Synottip Virsliga
16:00 Metta/LU ? - ? Ventspils 24/08 16:00
16:00 Rigas FS ? - ? Spartaks 24/08 16:00
14:00 BFC Daugavpils ? - ? Jelgava 24/08 14:00
Japan: J-League - Second Stage
65' Avispa Fukuoka 2 - 3 Iwata 24/08 10:00
Italy: Coppa Italia Lega Pro
15:00 Lupa Roma ? - ? Olbia 24/08 15:00
15:00 Vibonese ? - ? Reggina 1914 24/08 15:00
14:30 Fondi ? - ? Taranto 24/08 14:30
14:00 Fano ? - ? AlbinoLeffe 24/08 14:00
Hungary: Merkantil Bank Liga
17:00 Csakvari ? - ? Budaorsi SC 24/08 17:00
17:00 Siofok ? - ? Dorogi 24/08 17:00
17:00 Soproni VSE ? - ? Kisvarda 24/08 17:00
17:00 Zalaegerszegi ? - ? Cegledi 24/08 17:00
15:30 Cigand SE ? - ? Soroksar 24/08 15:30
15:30 Mosonmagyarovari TE ? - ? Szeged 24/08 15:30
15:30 Nyiregyhaza ? - ? Kozarmisleny SE 24/08 15:30
15:30 Szeol ? - ? Szolnoki MAV 24/08 15:30
15:30 VAC ? - ? Balmazujvaros Sport 24/08 15:30
14:00 Bekescsaba 1912 ? - ? Puskas Academy 24/08 14:00
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
16:30 Hauenstein ? - ? Rochling 24/08 16:30
Germany: Oberliga Niedersachsen
18:00 VfL Oldenburg ? - ? Cloppenburg 24/08 18:00
Finland: Veikkausliiga
15:30 HJK ? - ? PK-35 Vantaa 24/08 15:30
15:30 Ilves ? - ? Rovaniemi 24/08 15:30
Europe: Champions League - Qualification
18:45 APOEL (Cyp) ? - ? FC Copenhagen (Den) 24/08 18:45
18:45 B. Monchengladbach (Ger) ? - ? Young Boys (Sui) 24/08 18:45
18:45 FK Rostov (Rus) ? - ? Ajax (Ned) 24/08 18:45
18:45 Manchester City (Eng) ? - ? FC Steaua Bucuresti (Rou) 24/08 18:45
18:45 Salzburg (Aut) ? - ? D. Zagreb (Cro) 24/08 18:45
Estonia: Estonian Cup
15:00 Ulikool ? - ? EMU 24/08 15:00
Estonia: Esiliiga
15:45 Flora II ? - ? Santos Tartu 24/08 15:45
15:45 Kohtla-Jarve ? - ? Maardu 24/08 15:45
15:45 Tallinna Kalev ? - ? Levadia Tallinn II 24/08 15:45
15:00 Nomme Kalju II ? - ? Vandra Vaprus 24/08 15:00
England: Vanarama National League North
18:45 Darlington ? - ? Chorley 24/08 18:45
England: Ryman League
18:45 Leatherhead ? - ? Worthing 24/08 18:45
England: Efl Cup
18:45 Accrington ? - ? Burnley 24/08 18:45
18:45 Fulham ? - ? Middlesbrough 24/08 18:45
18:45 Morecambe ? - ? Bournemouth 24/08 18:45
18:45 Sunderland ? - ? Shrewsbury 24/08 18:45
Czech Republic: U19 League
14:00 Hlucin U19 ? - ? Ostrava U19 24/08 14:00
12:00 Brno U19 ? - ? Zlin U19 24/08 12:00
45' Slovacko U19 0 - 0 FK Pardubice U19 24/08 11:00
65' Ceske Budejovice U19 1 - 0 Sparta Prague U19 24/08 09:00
65' Hradec Kralove U19 4 - 0 Jihlava U19 24/08 09:00
65' Karvina U19 0 - 3 Sigma Olomouc U19 24/08 09:00
65' Mlada Boleslav U19 1 - 0 Pribram U19 24/08 09:00
65' Slavia Prague U19 1 - 3 Plzen U19 24/08 09:00
65' Teplice U19 2 - 2 Opava U19 24/08 08:15
Czech Republic: Mol Cup
15:00 Zapy ? - ? Sokolov 24/08 15:00
Czech Republic: Division 2
15:20 Sigma Olomouc ? - ? FK Pardubice 24/08 15:20
Croatia: Croatian Cup
14:00 Croatia Dakovo ? - ? Koprivnica 24/08 14:00
14:00 Lekenik ? - ? Vukovar 91 24/08 14:00
14:00 Libertas ? - ? Otocac 24/08 14:00
14:00 NK Medjimurje Cakovec ? - ? Karlovac 24/08 14:00
14:00 NK Neretvanac ? - ? Suhopolje 24/08 14:00
14:00 NK P. ? - ? Pleternica 24/08 14:00
14:00 Rudes ? - ? Oriolik 24/08 14:00
14:00 Samobor ? - ? Medimurec 24/08 14:00
14:00 Solin ? - ? Zagora 24/08 14:00
14:00 Zagorec ? - ? Veli Vrh 24/08 14:00
Colombia: Torneo Aguila
65' Pereira 1 - 2 Quindio 24/08 00:45
Brazil: Série B
65' Londrina 0 - 1 Goias 24/08 00:30
Australia: Ffa Cup
65' Blacktown City 3 - 0 Bonnyrigg White Eagles 24/08 09:30
65' Brisbane Strikers 1 - 2 Melbourne City 24/08 09:30
65' Canberra Olympic 1 - 0 Redlands 24/08 09:30
65' Hume City 0 - 1 Melbourne Victory 24/08 09:30
Asia: Afc Champions League - Play Offs
16:00 Al Jaish (Qat) ? - ? Al Nasr (Uae) 24/08 16:00
65' Seoul (Kor) 2 - 1 Shandong Luneng (Chn) 24/08 10:30
Argentina: Copa Argentina
65' Racing Club 2 - 0 Olimpo Bahia Blanca 24/08 00:10
Africa: Caf Champions League
14:30 ASEC Mimosas ? - ? Al Ahly 24/08 14:30
14:30 ZESCO ? - ? Wydad 24/08 14:30